Lusaas Gulet

Fuel Inclusive
50% Prepayment
Cancellation Policy Strict
Service Type
Crewed Boat
Boat Type
Sailboat
How Many?
12 Person
Locality
Kaş
Language
EN, TR, IND
Measure
25 Meter

Sailboat Hosted Bekir Alp Yıldız

With Skipper

Book this boat with or without a professional captain.

Fuel Excluded

Fuel is exluded in the price and will be handled upon check-out between yourself and the host

Minimum Rental Period & Check-in Dates

Minimum rental period & check-in and check-out time may change depending on the dates. Select a date to see the conditions. This boat is offered for a minimum stay of 1 nights. The boat can also be chartered for full day without overnight stay during off-season or last minute (14 days before check-in). Click to view off-season dates.

Cancellation Policy

Free cancellation before 17 June.

About

Lusaas Gulet ; 2022 yılında komple restore edilmiştir. Kaş, Kekova Bölgesi bakir doğası ve turkuaz mavisi koyları ile tekne tatili severlerin en sevdiği lokasyonlardan birisidir. Özellikle su altı dip yapısı ve koruma altında olan su altı arkeolojik tarihi ile büyüleyici bir manzara ile karşı karşıya kalırsınız. Zengin dip yapısı itibari ile dalgıçlarında yoğun ilgi gösterdiği bir bölgedir. Lusaas Gulet Kaş limandan kalkışla, Kaş ve Kekova koylarında sizlere hizmet vermektedir. Standart sınıfında bir gulet olup, 2 adet master ve 4 adet double kabin mimarisine sahiptir. Toplamda 6 adet banyo tuvalet mevcuttur. Lusaas Gulet , 25 metre boya ve 7 metre ene sahiptir. Toplamda 12 misafir kapasitesine sahiptir. Kaş limanından hareket eden ve Kaş,Üç Adalar,Kekova Batık Şehir,taleplere göre Meis Adası ve koylarında seyir yapıp demirleyen teknemiz 4 adet personeli ile hizmet vermektedir. Teknemizde Wi-fi, müzik ses sistemi, kano, paddleboard, sörf, deniz yatağı, jeneratör gibi donanımlar mevcuttur. Yiyecek içecek alışverişinizi isterseniz kendiniz yapabilir yada tekne aşçımız ile görüşerek listeniz belirledikten sonra tekne ekibimiz sizin adınıza temin edebilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler, Kaptan ve personel hizmetleri, Liman Çıkış masrafları (Transitlog), Çıkıştaki son temizlik ücreti, Kalkış liman bölgesi ve rota dahilindeki yakıt masrafları, Klima olan teknelerde sınırlı klima kullanımı, Nevresim takımları ve birer adet havlu, Tekne suyu kullanımı. Ücretli Hizmetler, Misafirlerin yiyecek, içecek ve gıda malzemeleri, Rota dışı güzergahlarda(Uzak Rotada) yakıt masrafı, Özel liman ve marina yanaşma ücretleri (Talep edilmesi durumunda), Türk suları dışındaki liman ve gümrük ücretleri, Motorlu su sporları araç yakıtı, Mürettebatın bahşişi, Ulaşım ve transfer ücretleri.

get help from lori
Hi, I’m Lori
Ask for a personalised quote.
Number of People?
How many guests will be on board
Number of Guests (including Kids)
1
Routes (1 Alternatives)

Pick the route you are looking to visit and eliminate uncertainties and possible hidden costs. If you would prefer to leave it to later or discuss with host about the route you can select ‘Flexible Route’ below.

Flexible
Inclusive in the price
This is the route option that doesn't follow any custom stops and it is default option for this boat.
Amenities on Board
Entertainment on Board
Outside Speaker, Inside Speaker, TV
Comfort on Board
Sun Deck, Power Generator
Features
Boat Type: Sailboat
Brand: Other
Sub Boat type: Gulet
Year: 2022
Model: UNKNOWN
Boarding Capacity: 12
Year of Refit: 2022
Lenght: 25
Cabin: 6
Beam: 7
Got a question?

Our holiday experts are here seven days a week to help you.

Owner Bekir Alp Yıldız

Joined in Feb 2024
No Review Yet
Listing: 92

Language: English, Türkçe, Indonesian
Location

Türkiye , Antalya , Turkey

Google Maps is loading
Good to know
nightly price
19 Apr - 22 Apr

You don’t get charged before your booking request is accepted.

Prepayment
Price Match Guarantee. We match any competitors rental price for this boat as long as its listed on our platform with guarantied free cancellation.
ID: 16984