Kekova 2 Gulet

Fuel Inclusive
50% Prepayment
Cancellation Policy Strict
Service Type
Crewed Boat
Boat Type
Sailboat
How Many?
6 Person
Locality
KEKOVA
Language
EN, TR, IND
Measure
17 Meter

Sailboat Hosted Bekir Alp Yıldız

With Skipper

Book this boat with or without a professional captain.

Fuel Excluded

Fuel is exluded in the price and will be handled upon check-out between yourself and the host

Minimum Rental Period & Check-in Dates

Minimum rental period & check-in and check-out time may change depending on the dates. Select a date to see the conditions. This boat is offered for a minimum stay of 3 nights. The boat can also be chartered for full day without overnight stay during off-season or last minute (14 days before check-in). Click to view off-season dates.

Cancellation Policy

Free cancellation before 17 June.

About

Kaş, Kekova Bölgesi el değmemiş doğası ve turkuaz mavisi koylarıyla tekne tatili tutkunlarının gözde lokasyonlarından biridir. Özellikle su altı dip yapısı ve koruma altına alınan su altı arkeolojik tarihi ile büyüleyici bir manzarayla karşı karşıya kalacaksınız. Zengin dip yapısından dolayı dalgıçların da yoğun ilgi gösterdiği bir bölgedir. Kekova 2 gulet, Kekova Üçağız limanından hareket ederek Kaş ve Kekova koylarında sizlere hizmet vermektedir. Standart plus sınıf bir gulet olup 1 master ve 2 double kabine sahiptir. Her kabinin kendine ait olmasına rağmen toplamda 3 adet banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Kekova'da 17 metre uzunluğunda ve 5,5 metre genişliğinde 2 adet gulet bulunmaktadır. Toplam 6 kişilik kapasiteye sahiptir. Kekova limanından kalkan ve Kaş, Üç Adalar, Kekova batık şehir koylarında gezip demirleyen teknemiz 2 personel ile hizmet vermektedir. Teknemizi minimum 3 gece ve üzeri konaklamalar için kiralayabilirsiniz. Teknemizde Wi-fi, klima, müzik ses sistemi, kano, jeneratör gibi ekipmanlar bulunmaktadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler, Kaptan ve personel hizmetleri, Liman Çıkış masrafları (Transitlog), Çıkıştaki son temizlik ücreti, Kalkış liman bölgesi ve rota dahilindeki yakıt masrafları, Klima olan teknelerde sınırlı klima kullanımı, Nevresim takımları ve birer adet havlu, Tekne suyu kullanımı. Ücretli Hizmetler, Misafirlerin yiyecek, içecek ve gıda malzemeleri, Rota dışı güzergahlarda(Uzak Rotada) yakıt masrafı, Özel liman ve marina yanaşma ücretleri (Talep edilmesi durumunda), Türk suları dışındaki liman ve gümrük ücretleri, Motorlu su sporları araç yakıtı, Mürettebatın bahşişi, Ulaşım ve transfer ücretleri.

get help from lori
Hi, I’m Lori
Ask for a personalised quote.
Number of People?
How many guests will be on board
Number of Guests (including Kids)
1
Routes (1 Alternatives)

Pick the route you are looking to visit and eliminate uncertainties and possible hidden costs. If you would prefer to leave it to later or discuss with host about the route you can select ‘Flexible Route’ below.

Flexible
Inclusive in the price
This is the route option that doesn't follow any custom stops and it is default option for this boat.
Amenities on Board
Entertainment on Board
Outside Speaker, CD Player, Inside Speaker
Security
Life Belts
Comfort on Board
Power Generator, Solar Panels
Features
Boat Type: Sailboat
Brand: Other
Sub Boat type: Gulet
Year: 2013
Model: OTHER
Boarding Capacity: 6
Year of Refit: 2020
Lenght: 17
Cabin: 3
Beam: 5.5
Got a question?

Our holiday experts are here seven days a week to help you.

Owner Bekir Alp Yıldız

Joined in Feb 2024
No Review Yet
Listing: 92

Language: English, Türkçe, Indonesian
Location

Demre , Antalya , Turkey

Google Maps is loading
Good to know
nightly price
19 Apr - 22 Apr

You don’t get charged before your booking request is accepted.

Prepayment
Price Match Guarantee. We match any competitors rental price for this boat as long as its listed on our platform with guarantied free cancellation.
ID: 17414