İlkay Sultan Gulet

Fuel Inclusive
50% Prepayment
Cancellation Policy Strict
Service Type
Crewed Boat
Boat Type
Sailboat
How Many?
8 Person
Locality
Bozburun
Language
EN, TR, IND
Measure
19.5 Meter

Sailboat Hosted Bekir Alp Yıldız

With Skipper

Book this boat with or without a professional captain.

Fuel Excluded

Fuel is exluded in the price and will be handled upon check-out between yourself and the host

Minimum Rental Period & Check-in Dates

Minimum rental period & check-in and check-out time may change depending on the dates. Select a date to see the conditions. This boat is offered for a minimum stay of 1 nights. The boat can also be chartered for full day without overnight stay during off-season or last minute (14 days before check-in). Click to view off-season dates.

Cancellation Policy

Free cancellation before 17 June.

About

Mavi ve yeşilin her tonunu barındıran Marmaris Hisarönü körfezi koylarında unutulmaz bir tekne tatiline hazır mıyız ? İlkay Sultan Gulet, Marmaris Bozburun Liman'dan kalkışla,Marmaris Hisarönü koylarında sizlere hizmet vermektedir. Deluxe gulet sınıfında bir gulet olup 2 adet master kabin ve 2 adet double kabin mimarisine sahiptir. Her kabinin kendisine ait olmakla beraber toplamda 4 adet banyo tuvalet mevcuttur. İlkay Sultan gulet, 19,5 metre boya ve 6 metre ene sahiptir. Toplamda 8 misafir kapasitesine sahiptir. Marmaris Bozburun Liman'dan hareket eden ve Selimiye, Bozburun, Orhaniye, Söğüt Koyları'nda seyir yapıp demirleyen teknemiz 4 adet personeli ile hizmet vermektedir. Teknemize girişler cumartesi olup, çıkışlar cuma günü olarak 6 gün 6 gece kiralanır. Teknemize giriş saati 15:00 olup çıkış saatleriniz son gecenizin ertesi sabahı 10:00 dır. Teknemizde TV,Wi-fi,müzik ses sistemi, kano, jeneratör, su oyuncakları gibi donanımlar mevcuttur.Yiyecek içecek alışverişinizi isterseniz kendiniz yapabilir yada tekne aşçımız ile görüşerek listeniz belirledikten sonra tekne ekibimiz sizin adınıza temin edebilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler, Kaptan ve personel hizmetleri, Liman Çıkış masrafları (Transitlog), Çıkıştaki son temizlik ücreti, Kalkış liman bölgesi ve rota dahilindeki yakıt masrafları, Klima olan teknelerde sınırlı klima kullanımı, Nevresim takımları ve birer adet havlu, Tekne suyu kullanımı. Ücretli Hizmetler, Misafirlerin yiyecek, içecek ve gıda malzemeleri, Rota dışı güzergahlarda(Uzak Rotada) yakıt masrafı, Özel liman ve marina yanaşma ücretleri (Talep edilmesi durumunda), Türk suları dışındaki liman ve gümrük ücretleri, Motorlu su sporları araç yakıtı, Mürettebatın bahşişi, Ulaşım ve transfer ücretleri.

get help from lori
Hi, I’m Lori
Ask for a personalised quote.
Number of People?
How many guests will be on board
Number of Guests (including Kids)
1
Routes (1 Alternatives)

Pick the route you are looking to visit and eliminate uncertainties and possible hidden costs. If you would prefer to leave it to later or discuss with host about the route you can select ‘Flexible Route’ below.

Flexible
Inclusive in the price
This is the route option that doesn't follow any custom stops and it is default option for this boat.
Amenities on Board
Entertainment on Board
Outside Speaker, Inside Speaker, TV
Comfort on Board
Bathing Ladder, Sun Deck, Power Generator
Features
Boat Type: Sailboat
Brand: Other
Sub Boat type: Gulet
Year: 2021
Model: OTHER
Boarding Capacity: 8
Year of Refit: -
Lenght: 19.5
Cabin: 4
Beam: 6
Got a question?

Our holiday experts are here seven days a week to help you.

Owner Bekir Alp Yıldız

Joined in Feb 2024
No Review Yet
Listing: 92

Language: English, Türkçe, Indonesian
Location

Marmaris , Muğla , Turkey

Google Maps is loading
Good to know
nightly price
19 Apr - 25 Apr

You don’t get charged before your booking request is accepted.

Prepayment
Price Match Guarantee. We match any competitors rental price for this boat as long as its listed on our platform with guarantied free cancellation.
ID: 17445