Lagoon 400 Katamaran

Fuel Inclusive
50% Prepayment
Cancellation Policy Strict
Service Type
Crewed Boat
Boat Type
Sailboat
How Many?
6 Person
Locality
GÖCEK
Language
EN, TR, IND
Measure
12 Meter

Sailboat Hosted Bekir Alp Yıldız

With Skipper

Book this boat with or without a professional captain.

Fuel Excluded

Fuel is exluded in the price and will be handled upon check-out between yourself and the host

Minimum Rental Period & Check-in Dates

Minimum rental period & check-in and check-out time may change depending on the dates. Select a date to see the conditions. This boat is offered for a minimum stay of 3 nights. The boat can also be chartered for full day without overnight stay during off-season or last minute (14 days before check-in). Click to view off-season dates.

Cancellation Policy

Free cancellation before 17 June.

About

Fiyata Dahil Olan Hizmetler, Kaptan ve personel hizmetleri, Liman Çıkış masrafları (Transitlog), Çıkıştaki son temizlik ücreti, Kalkış liman bölgesi ve rota dahilindeki yakıt masrafları, Klima olan teknelerde sınırlı klima kullanımı, Nevresim takımları ve birer adet havlu, Tekne suyu kullanımı. Ücretli Hizmetler, Misafirlerin yiyecek, içecek ve gıda malzemeleri, Rota dışı güzergahlarda(Uzak Rotada) yakıt masrafı, Özel liman ve marina yanaşma ücretleri (Talep edilmesi durumunda), Türk suları dışındaki liman ve gümrük ücretleri, Motorlu su sporları araç yakıtı, Mürettebatın bahşişi, Ulaşım ve transfer ücretleri.

2010 model Lagoon 400 Catamaran 12 metre boyunda ve 7,25 metre enindedir. Lagoon 400 catamaran da 3 Double kabin bulunmaktadır. Toplamda 3 adet kabini bulunan catamaran,maksimum 6 kişiye kadar mavi yolculuk ve yat kiralama hizmeti sunmaktadır. Lagoon 400 katamaran Göcek bölgesindeki koylarda misafirlerimize mavi tur ve tekne kiralama imkanı sağlamaktadır. 2x45 Hp gücünde volvo ana makinası mevcuttur.Mavi Yolculukda misafirlerimize konforu, lüksü ve huzuru bir arada yaşatan bu yatımız maksimum 9,10 knot deniz miline erişmektedir.Teknemizde tam donanımlı mutfak,jeneratör,su yapıcı mevcut olup mavi yolculuk tekne tatiliniz için her detay düşünülmüştür.Tekne tatili öncesinde tekne kaptanımız size ulaşarak alışveriş listenizi birlikte planlamaktadır.Catamaranda aşçı hizmeti yoktur.Misafirler tekne mutfağında yemeklerini hazırlayabilir yada yanaşılan koylardaki restoran işletmelerden yararlanabilirler.Aşçı isteyen misafirlerimize dışardan günlük ücrete tabi olmak kaydı ile temin edilebilir.Sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte muhteşem anılar biriktireceğiniz bir tekne tatili için bize ulaşmanız yeterlidir. Doğru analiz ,doğru tekne ve doğru hizmet , misyon anlayışı ile çıktığımız yolda,sizlere tekne kiralama sektöründe hizmet vermekten mutluluk duyarız.

get help from lori
Hi, I’m Lori
Ask for a personalised quote.
Number of People?
How many guests will be on board
Number of Guests (including Kids)
1
Routes (1 Alternatives)

Pick the route you are looking to visit and eliminate uncertainties and possible hidden costs. If you would prefer to leave it to later or discuss with host about the route you can select ‘Flexible Route’ below.

Flexible
Inclusive in the price
This is the route option that doesn't follow any custom stops and it is default option for this boat.
Amenities on Board
Entertainment on Board
Outside Speaker, Inside Speaker
Navigation
Autopilot
Comfort on Board
Bathing Ladder, Sun Deck, Water Purification System, Kitchen Equipment, Stovetop, Refrigerator, Power Generator
Features
Boat Type: Sailboat
Brand: Lagoon
Sub Boat type: Catamaran
Year: 2010
Model: 400
Boarding Capacity: 6
Year of Refit: -
Lenght: 12
Cabin: 3
Beam: 7.25
Got a question?

Our holiday experts are here seven days a week to help you.

Owner Bekir Alp Yıldız

Joined in Feb 2024
No Review Yet
Listing: 92

Language: English, Türkçe, Indonesian
Location

Fethiye , Muğla , Turkey

Google Maps is loading
Good to know
nightly price
19 Apr - 22 Apr

You don’t get charged before your booking request is accepted.

Prepayment
Price Match Guarantee. We match any competitors rental price for this boat as long as its listed on our platform with guarantied free cancellation.
ID: 17401