Gül Maria Gulet

Fuel Inclusive
Limited Air Condition Usage
50% Prepayment
Cancellation Policy Strict
Service Type
Crewed Boat
Boat Type
Sailboat
How Many?
12 Person
Locality
Bodrum
Language
EN, TR, IND
Measure
38 Meter

Sailboat Hosted Bekir Alp Yıldız

With Skipper

Book this boat with or without a professional captain.

Fuel Excluded

Fuel is exluded in the price and will be handled upon check-out between yourself and the host

Minimum Rental Period & Check-in Dates

Minimum rental period & check-in and check-out time may change depending on the dates. Select a date to see the conditions. This boat is offered for a minimum stay of 3 nights. The boat can also be chartered for full day without overnight stay during off-season or last minute (14 days before check-in). Click to view off-season dates.

Cancellation Policy

Free cancellation before 17 June.

About

Bodrum'da; Lüks kiralık yatlar mavi yolculuk için en eğlenceli ve konforlu seçenektir. 5 ada ve birbirinden güzel koylardan oluşan Bodrum'u fethetmenin en güzel yanı "tekne tatili" diyebiliriz. Bu sayede hem lüks bir tatil deneyimi yaşayacak hem de kalabalıktan uzak, doğayla iç içe bir yolculuk geçireceksiniz. Gül Maria Gulet Bodrum Limanı'ndan hareket ederek, Bodrum Gökova Koyları'nda sizlere hizmet vermektedir. Delüks gulet sınıfında yer alan bir gulet olup, 2 master kabin, 2 double kabin ve 2 twin kabin mimarisine sahiptir. Her kabinin kendine ait banyosu ve toplam 6 tuvaleti bulunmaktadır. Gül Maria Guleti'nin uzunluğu 38 metre, genişliği ise 8,6 metredir. Toplamda 12 misafir kapasitesine sahiptir. Bodrum yat limanından kalkar ve Bodrum Gökova koylarında yolculuk yapar. İnşa edilip demirlenen teknemiz 7 personel ile hizmet vermektedir. Teknemizde haftalık kiralama zorunluluğu yoktur. Minimum 3 gece ve üzeri kiralama yapabilirsiniz. Teknemizde klima, Wi-fi, müzik ses sistemi, kano, jeneratör, su yapıcı, su sporları gibi donanımlar bulunmaktadır. Dilerseniz yiyecek ve içecek alışverişini kendiniz yapabilirsiniz ya da tekne ekibimiz tekne aşçımızla görüşerek listenizi belirledikten sonra sizin adınıza temin edebilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler, Kaptan ve personel hizmetleri, Liman Çıkış masrafları (Transitlog), Çıkıştaki son temizlik ücreti, Kalkış liman bölgesi ve rota dahilindeki yakıt masrafları, Klima olan teknelerde sınırlı klima kullanımı, Nevresim takımları ve birer adet havlu, Tekne suyu kullanımı. Ücretli Hizmetler, Misafirlerin yiyecek, içecek ve gıda malzemeleri, Rota dışı güzergahlarda(Uzak Rotada) yakıt masrafı, Özel liman ve marina yanaşma ücretleri (Talep edilmesi durumunda), Türk suları dışındaki liman ve gümrük ücretleri, Motorlu su sporları araç yakıtı, Mürettebatın bahşişi, Ulaşım ve transfer ücretleri.

get help from lori
Hi, I’m Lori
Ask for a personalised quote.
Number of People?
How many guests will be on board
Number of Guests (including Kids)
1
Routes (1 Alternatives)

Pick the route you are looking to visit and eliminate uncertainties and possible hidden costs. If you would prefer to leave it to later or discuss with host about the route you can select ‘Flexible Route’ below.

Flexible
Inclusive in the price
This is the route option that doesn't follow any custom stops and it is default option for this boat.
Amenities on Board
Entertainment on Board
Outside Speaker, Inside Speaker, TV
Navigation
Bow Thruster, Autopilot
Security
Life Belts, Fire Exthinguisher
Comfort on Board
Bathing Ladder, Sun Deck, Water Purification System, Power Outlet, Kitchen Equipment, Air Conditioning, Refrigerator, Coffee Machine, Power Generator, Solar Panels
Features
Boat Type: Sailboat
Brand: Other
Sub Boat type: Gulet
Year: 2014
Model: OTHER
Boarding Capacity: 12
Year of Refit: -
Lenght: 38
Cabin: 6
Beam: 8.6
Got a question?

Our holiday experts are here seven days a week to help you.

Owner Bekir Alp Yıldız

Joined in Feb 2024
No Review Yet
Listing: 92

Language: English, Türkçe, Indonesian
Location

Bodrum , Muğla , Turkey

Google Maps is loading
Good to know
nightly price
19 Apr - 22 Apr

You don’t get charged before your booking request is accepted.

Prepayment
Price Match Guarantee. We match any competitors rental price for this boat as long as its listed on our platform with guarantied free cancellation.
ID: 17416